Kazımdirik Mah. 297. Sk. No:1 Bornova/İzmir (0232) 459 59 59

Dermatoloji

Genel Bilgi
Doktor
e Randevu

Dermatologlar; deri,kıl ve tırnakla ilgili her türlü hastalıkları, zührevi yani cinsel temasla bulaşan hastalıkları, ağız içi ve dil hastalıklarını tedavi ederler ve buna ek olarak dermatoloji medikal estetik uygulamalar ile ilgilenen ana branştır.

 

KLİNİK DERMATOLOJİDE SIK GÖRÜLEN HASTALIKLAR

 • Kaşıntılı hastalıklar
 • Egzamalar
 • Alerjik Deri Hastalıkları–Ürtiker (Kurdeşen),Anjioödem
 • Akne(Sivilce)
 • Mantar enfeksiyonları,
 • Psoriasis (Sedef Hastalığı)
 • Siğiller (Verruka),Su siğili(molluskum)
 • Zona,Herpes(uçuk)
 • Rozasea(Gül hastalığı)
 • Vitiligo (Ala Hastalığı)
 • Ben (Nevüs)
 • Derinin iyi huylu ve kötü huyluTümörleri
 • Saç Hastalıkları,Saç Dökülmesi,Kıllanma artışı
 • Tırnak Hastalıkları, Tırnak Batması
 • Ağız Yaraları (Aftlar) ve Behçet hastalığı
 • Aşırı terleme
 • Pişikler ve yanıklar
 • Cilt Lekeleri
 • Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar ( Sifiliz vb hastalıklar)
 • Uyuz hastalığı

KLİNİĞİMİZDE YAPILAN DERMATOLOJİK İŞLEMLER

Kriyoterapi (Dondurma ya da gaz sıkma tedavisi) : Başlıca siğil(verru),molluskum(su siğili),aktinik keratoz(kötü huylu kanser öncü lezyon),skin tag(et beni) gibi hastalıklarda uygulanan,lokal anestezi olmadan yapılabilen ,çocuklarda da kullanılan pratik bir işlemdir.

 

Elektrokoterizasyon (Yakma tedavisi) : Başlıca siğil(verru),skin tag(et beni) gibi hastalıklarda lokal anestezi ile uygulanan genelde tek seansta sonuç alınan bir işlemdir.

 

Deri Biyopsisi/Eksizyon (lezyon çıkartma) : Deri hastalıklarının kesin tanısını koymaya yardımcı olan patolojik inceleme için lokal anestezi altında dokunun bir kısmının veya tamamının alınması işlemidir.

 

Dermatoskopi (Ben muayenesi) : Özellikle benlerin değerlendirilmesi ve takibi için kullanılmasının yanında deri tümörleri gibi birçok hastalığın tanı ve takibinde kullanılan detaylı bir yöntemdir.

 

Intralezyonel Enjeksiyon:Başta kortizon olmak üzere ilaçların özellikle keloid gibi deri hastalıklarında,saçkıran hastalığında,likenifiye(deride kalınlaşma yapmış) kronik egzema hastalıklarında ve iltihaplı nodüler aknede deri içine enjekte edilmesi yöntemidir.

 

Tırnak Çekimi ve Tırnak teli takılması:İlaçla tedavi mümkün olmayan durumlarda, özellikle tırnak batmalarında kullanılır.

 

Abse Drenaj:İltihaplı lezyonların boşaltılması işlemidir.

 

Küretaj/debridman:Yanık,deri ülserleri,nasır,siğil,derinin iyi huylu tümörleri gibi hastalıklarda ölü doku temizlenmesi işlemidir.

 

Yara Bakımı

 

KLİNİĞİMİZDE YAPILAN DERMAKOZMETİK İŞLEMLER

Botoks uygulaması: Başlıca yüz,boyunda ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkların giderilmesinde;koltukaltı, el, ayak aşırı terlemesinde,diş sıkma  tedavisinde ve çiğneme kasının çok büyük olduğu durumlarda kullanılan pratik bir işlemdir.

 

Lazer Epilasyon:Siyah ve kahverengi istenmeyen tüylerden kurtulmak için Alexandrite  ve Diod tipi cihazla uzman doktor kontrolünde uygulanır.

 

Temel ve medikal cilt bakımı(Aquapeeling): Siyah nokta(Açık komedon),Beyaz nokta(kapalı komedon),keratin kistleri(milia),aşırı gözeneklenme gibi şikayetlerin giderilmesinde uygulanır.

 

Dermapen/dermaroller uygulaması: Üzerinde metal iğnecikler olan ve bunların kanalcıklar oluşturması işlemi yöntemidir.Bu kanalcıklar hem cilt yenilenmesini hemde üzerine uygulanan prp,mezoterapi ve özel kremlerin emilimini yaklaşık 300 kat civarında artırılmasını sağlamaktadır.

 

PRP (Trombositten zengin plazma): Hastanın kendi kanından elde edilen ve yoğun büyüme faktörleri içeren trombositlerden zengin plazma(PRP);cilt yenilenmesinde,cilt lekelerinde,saç dökülmesinde,çatlaklarda kullanılır.Dermapen/dermaroller,deri içine iğne ile uygulanabilir ve birçok kozmetik işlemlede kombine edilebilir.

 

Mezoterapi: Vitaminler,mineraller,aminoasitler(protein parçacıkları),hyaluronik asit,somon DNA vb ürünlerdir.Cilt yenilenmesinde,Cilt lekelerinde,saç dökülmesinde  ve çatlaklarda kullanılır. Dermapen/dermaroller,deri içine iğne ile uygulanabilir ve birçok kozmetik işlemlede kombine edilebilir..

 

Kimyasal peeling: Kimyasal “peeling”, bir veya birkaç kimyasal ajanın deriye uygulanması ile deride çeşitli derinliklerde kontrollü hasar oluşturulması ve sağlıklı bir derinin ortaya çıkmasını hedefleyen uygulama yöntemidir.

 

Karbon peeling:Q switched Nd:Yag lazerle yapılan yüz gençleştirmede,cilt tonunun dengelenmesinde ve gözeneklerinin sıkılaştırılması gibi şikayetlerde kullanılan bir işlemdir.

 

Altın İğne, İğneli radyofrekans:Radyofrekans enerjisi altın iğneler yardımıyla yüzeyel cilt tabakalarına hasar vermeden derinin alt tabakalarına iletilir. Bu enerji deri altındaki dokularda yeni kollajen yapımını ve hasarlı kollajenin onarılmasını sağlar.Cilt yenilenmesi ve kalitesinin arttırılmasında;yara izi (skar),cilt lekeleri,çatlakların tedavisinde;gözenek sıkılaştırılmasında, terlemenin azaltılmasında vb. kullanılır.

 

Gençlik serumu(nem aşısı) uygulamaları:Çapraz bağsız hyaluronik asit ve aminoasitler(protein parçacıkları) bileşiminin cilde enjekte edilmesi işlemidir.Cilt yenilenmesi ve kalitesinin arttırılmasında,cilt nemlenmesinin artırılmasında,ince kırışıklıkların düzeltilmesinde etkilidir.

 

Dolgu maddesi uygulamaları: Yüzdeki hafif-orta dereceli kırışıklıkların ve derinleşen normal anatomik çizgilerin (burun kenarlarından ağız köşelerine uzanan=nazo-labial çizgi gibi) yumuşatılması ile yüzünüzün kaybettiği hacim ve genç görünümün tekrar kazanılmasında kullanılan yoğun çapraz bağlı hyaluronik asitin enjekte edilmesi uygulamasıdır.

 

Ameliyatsız iple yüz germe: Temel olarak cilt altına yerleştirilen özel ipler vasıtasıyla sarkan yüz ovalinin yukarı çekilerek toparlanması işlemidir.

 

Bölgesel incelme işlemleri;

– G5 ile masaj:Temel olarak cilt altına yerleştirilen özel ipler vasıtasıyla sarkan yüz ovalinin yukarı çekilerek toparlanması işlemidir.

-Venus legacy:İnvaziv olmayan (derinin içine herhangi bir enjeksiyon olmadan) vakumlu radyofrekans teknolojisi sunan bir bölgesel incelme cihazıdır.

Kriyolipoliz(Soğuk lipoliz):Çevre dokulara hasar vermeden yağ hücrelerini dondurarak belli bölgelerdeki yağ dokusunun kalınlığını azaltma işlemidir.

Uzm.Dr. Burak Sezen

1987 / Muğla Üniversite: Afyon Kocatepe Üniversitesi tıp Fakültesi / 2005-2011 Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Deri ve ...