Kazımdirik Mah. 297. Sk. No:1 Bornova/İzmir (0232) 459 59 59

Dermatoloji

Genel Bilgi
Doktor
e Randevu

Vücudu tamamıyla saran; en büyük organ olarak bilinen cildin, saçların, tırnakların ve mukozaların sağlığını bozan unsurları inceleyerek hastalıkların teşhis ve tedavisiyle ilgilenen tıp dalına “dermatoloji” denir. Cildin yapısının incelenmesinden cilt hastalıklarının tedavi edilmesine kadar geniş kapsamlı hizmet sunan bir bilim olarak dermatoloji teknolojinin ilerlemesine bağlı olarak giderek gelişmektedir.

Lazer Epilasyon Alexandrite

Lazer epilasyon cihazları ile cilt yüzeyinin lazer ışınları atışları ile taranması şeklinde uygulanır. Alexandrite lazer ise, ilk çıkan lazer sistemlerindendir  ve dalga boyu 755 mm olduğu için koyu renk kıl köklerinde etkilidir. Özellikle beyaz tenli ve siyah kıl köklerine sahip kişilerde çok başarılı bir lazer sistemidir.

Agua Peel

Hiçbir cerrahi müdahale olmadan, ağrısız ve yan etkisiz bir şekilde kırışıklıkları düzeltme, akneleri yok etme, gözenekleri açma gibi cilt bakımlarını 15 dakika kadar kısa bir sürede cilde ışıltı kazandıran bir uygulamadır.

Venus Legacy (Bölgesel İncelme ve Selülit Tedavisi) .

Venus Legacy,  inatçı yağ bölgeleri ve selülitle ağrısız acısız, sonuçları tek bir seansta görülebilecek şekilde savaşır.

Multi-Polar radyo frekansı ile ciltte, vücudun iyileşme tepkisini uyaran bir termal tepki yarattığı için

Cilt sıkılaşması, kırışıklık azalması ve selülit azalması meydana gelir. Bu onarıcı tepkime cildin sıkılaşması, kırışıklıkların yumuşatılması ve selülitin azaltılması için cildi harekete geçirir.

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz (dondur arak zayıflama)yönteminde, cerrahi herhangi bir müdahale olmadan belli bir bölgedeki yağ dokusu özel bir makine yardımı ile önce ısıtılır ve ardından da ani bir şekilde soğutulur. Bu işlem sonunda yağ hücrelerinin etrafındaki zar dokusunun çözülmesi sağlanır.

Etrafındaki başka hiçbir dokuya zarar vermeden sadece yağ hücrelerini etkileyerek yapılan uygulama sonunda ise eriyen zar dokusu, vücudun çöpçüleri olarak bilinen makrofajlar tarafından emilerek yok edilir.

Mezoterapi

Mezoterapi, homeopati, farmakolojik doğal biti ekstrelerinin çoklu mikroenjeksiyon tekniğiyle mezoderme (cilt orta tabakası) hekim tarafından uygulanmasıdır. Mezoterapi cildin daha estetik bir forma ulaşmasını sağlar.

Botox

Bazı kas sorunlarının tıbbi tedavisinde uzun zamandır kullanılan botox, ciltte meydana gelen kırışıklıkların geçici olarak çözümlenmesi amacıyla kasların kasılmasını engelleyen tıbbi bir proteindir. Yaşlılık belirtilerini azaltan, güneş etkilerini hafifleten ve kişilerin daha çizgisiz ve kırışıksız bir yüze kavuşmasını sağlayan Botox tedavisi hem kadınlar hem de erkekler tarafından başvurulan kozmetik bir tedavi yöntemi olarak ön plana çıkmaktadır.

PRP

PRP Platelet Rich Plasma yani pıhtı hücrelerinden zengin kan elde edilmesi anlamına gelmektedir. PRP tedavisinde kişinin kendi kanından elde edilen pıhtı hücreleri ve büyüme faktörlerinden zengin plazma cildi yenilemekte kullanılır.

Dolgu

Yaş ilerledikçe deride ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşur, cilt tonunu kaybeder. Tonunu kaybeden ve çizgiler oluşan bu cilde hyaluronik asit içeren dolgu maddelerinin enjeksiyonu ile kırışıklıklar giderilir. Bu dolgular her bölgeye uygulanır.

 

Karbon Peeling

O-SWITCHED ND-yag lazer kullanılarak yapılan bir uygulamadır. Peeling sözcüğü akla soyma, kızarma kabuklarıma gibi etkileri akla getirse de bu işlemde kesinlikle yanık, soyulma, kabuklanma oluşmaz. Acısız ve iğnesiz bir uygulama olması, her renk cilde her mevsimde yapılabilmesi günlük yaşamı etkilememesi kişiler tarafından tercih sebebi olmaktadır.

Uzm.Dr. Burak Sezen

1987 / Muğla Üniversite: Afyon Kocatepe Üniversitesi tıp Fakültesi / 2005-2011 Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Deri ve ...