Kazımdirik Mah. 297. Sk. No:1 Bornova/İzmir (0232) 459 59 59

Çocuk Hastalıkları

Genel Bilgi
Doktor
e Randevu

Çocuklarımız geleceğimizdir, umudumuzdur ve onlara en iyi sağlık hizmetlerini vermek en asli sorumluluğumuzdur. Yeni doğan bebekler de dahil olmak üzere tüm yaş gruplarındaki çocuklarımıza verdiğimiz kapsamlı sağlık hizmetleriyle Özel Ata Sağlık Hastanesi olarak farkımızı ortaya koymaktayız.
Çocukların düzenli sağlık kontrollerini ekibimizin deneyimli uzmanları yapmakta ve olası bir hastalığın teşhisi halinde gerekli tüm tedavileri uygulamaktayız. Hastalıkların oluşma riskini tespit ettiğimiz anda önleyici tedavilere başlayarak daha ciddi sorunların oluşmasının önüne geçmekteyiz.

ÇOCUKLUK DÖNEMİ HASTALIKLARI

Çocuklar doğdukları andan yetişkinliğe geçene kadar farklı hastalıklara yakalanırlar. Bağışıklık sistemlerinin göreceli olarak zayıf olması ve ortam değişikliklerinin getirdiği farklılardan yetişkinlere göre daha fazla etkilenmeleri hastalıklar için uygun zemin hazırlamaktadır. Tedavilerinin aksatılması durumunda önemsiz görülen sağlık sorunları dahi ciddi problemlere neden olabilir ve çocukların hayat kalitelerini azaltabilir. En sık görülen çocuk hastalıkları arasında; nezle, grip, ortakulak iltihabı, zatürre, ishal, konjonktivit gibi hastalıklar yer alır.

Özel Ata Sağlık olarak çocuklarda oluşması muhtemel tüm hastalıkların tedavilerini gerçekleştirecek teknolojik donanıma ve deneyimli bir doktor kadrosuna sahibiz. Tedavi süreçlerimizin maksimum verimliliğe yükselmesi adına teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte ve tedavilerde kullanılan cihazların üstün donanıma sahip olmasına özen göstermekteyiz.

Yeni doğan kuvöz bakımının yanı sıra poliklinik hizmetlerimizin tamamını çocukların ve ailelerinin ihtiyaçlarına göre şekillendiriyoruz. Gerektiği takdirde yataklı tedavi seçeneği sunarak olası bir komplikasyon halinde acil müdahalede bulunabiliyoruz.

Hastanemizin tüm kaynaklarını çocukların sağlığını iyileştirmek için kullanarak hayati değerlerini sürekli kontrol altında tutabiliyoruz.

KBB sorunları yaşayan, alerjik reaksiyonlar gösteren, sindirim problemleri bulunan, nörolojik hastalıkların semptomlarını taşıyan ya da terapi ihtiyacı olan çocuklara en kaliteli hizmeti sunmaktayız.

0-16 yaş arası tüm çocukların cerrahi müdahalelerini de bünyemizdeki deneyimli uzmanlarla gerçekleştirmekteyiz. Teknolojinin bize sağladığı tüm kolaylıkları çocuklarımızın tedavilerinin sorunsuz tamamlanması adına kullanmaktayız. Çocukların hayatını değiştirmeyi güzelleştirmekle özdeşleştirdiğimiz hizmet politikamızı; yeni doğan bakım ünitemizden KBB kliniğimize kadar tüm birimlerimizde hissettirmekteyiz.

Çocuklarda En Sık Görülen Bulaşıcı Hastalıklar:

Kızamık, kızamıkçık, kızıl, suçiçeği, kabakulak, boğmaca, 5. Hastalık, 6. Hastalık

Çocuklarda bulaşıcı hastalıkların görülme sıklığı aşıların yapılması ile birlikte azalmış olsa da riskin tamamen sona erdiğini söylemek doğru olmayacaktır. Özellikle kalabalık ortamlarda bulunan ve bağışıklık sistemi zayıf olan çocukların bu hastalıklara yakalanma ihtimali yükselir.

Çocuklarda En Sık Görülen KBB Hastalıkları;

Geniz eti ve bademcik hastalıkları, orta kulak iltihabı, kulak kepçesi, baş ve boyun tümörleri, solunum yolu hastalıkları

Çocuklarda KBB hastalıklarının tedavi edilmemesi ileriki dönemde tedavisi mümkün olmayan kayıplara yol açabilir. Bu nedenle ebeveynlerin çocuklarının hastalık belirtilerini yakından gözlemlemesi ve zaman kaybetmeden KBB uzmanlarına görünmesi gerekmektedir.

Çocuklarda En Sık Görülen Göz Hastalıkları;

Şaşılık, göz sulanması, kırma kusurları, glokom, retina ve optik sini hastalıkları, gözkapağı hastalıkları, kornea hastalıkları

Doğuştan ya da çocukluk döneminde ortaya çıkan göz hastalıklarının zaman kaybetmeden tedavi edilmesi gerekmektedir. Tümü olmasa dahi bazı göz problemleri ileriki dönemde görme yetisinin azalmasına; kimi zaman ise tamamen kaybolmasına yol açabilir. Bu nedenle bebeklik döneminde çocukların dış dünyaya verdiği tepkilerin yakından takip edilmesi gereklidir. Ne kadar erken tedavi edilirse başarı oranının o kadar yükseleceği unutulmamalıdır.

 Çocuklarda En Sık Görülen Nörolojik Hastalıklar;

Epilepsi, konuşma gecikmesi, dikkat eksikliği, ufak baş büyüklüğü, kas hastalıkları, sinir tutulumları

Çocuklarda nörolojik hastalıklar doğumla birlikte ya da ilerleyen dönemlerde oluşabilir. Geçirilen ağır hastalıklar, yaşanan travmalar gibi faktörler çocuklarda nörolojik sorunların ortaya çıkmasını tetikleyebilir. Çocukların gelişiminde sorun olduğunu fark eden ebeveynlerin biran önce uzmanlara gitmesi gerekmektedir.

Uzm. Dr. Sinan KURTUL

Doğum Tarihi: 09/10/1978 Üniversite: 9 Eylül Üniversitesi

Uzm.Dr.Nagehan KATİPOĞLU

EĞİTİM VE ÖĞRETİM Lise : İzmir Karşıyaka Anadolu Lisesi 2004 Lisans/yüksek lisans: Abant İzzet Baysal Üniversitesi ...

Uzm. Dr. Metin ALGAN

Çocuk Hastalıkları Uzmanı Doğum Tarihi: 08/04/1940 Üniversite: Ege Üniversitesi