İZMİR Özel Ata Sağlık Hastanesi - Sağlığınızın Güvenilir Adresi Kazımdirik Mah. 297. Sk. No:1 Bornova/İzmir (0232) 459 59 59

Dermatoloji

Genel Bilgi
Doktor
e Randevu

Vücudu tamamıyla saran; en büyük organ olarak bilinen cildin, saçların, tırnakların ve mukozaların sağlığını bozan unsurları inceleyerek hastalıkların teşhis ve tedavisiyle ilgilenen tıp dalına “dermatoloji” denir. Cildin yapısının incelenmesinden cilt hastalıklarının tedavi edilmesine kadar geniş kapsamlı hizmet sunan bir bilim olarak dermatoloji teknolojinin ilerlemesine bağlı olarak giderek gelişmektedir. Dermatoloji alanında uzmanlaşmış doktorlara “dermatolog” denmektedir.

Dermatoloji Alanına Giren Kozmetik Tedaviler

 • Botox; Bazı kas sorunlarının tıbbi tedavisinde uzun zamandır kullanılan botox, ciltte meydana gelen kırışıklıkların geçici olarak çözümlenmesi amacıyla kasların kasılmasını engelleyen tıbbi bir proteindir. Yaşlılık belirtilerini azaltan, güneş etkilerini hafifleten ve kişilerin daha çizgisiz ve kırışıksız bir yüze kavuşmasını sağlayan Botox tedavisi hem kadınlar hem de erkekler tarafından başvurulan kozmetik bir tedavi yöntemi olarak ön plana çıkmaktadır.
 • Dolgu; Yara izlerinin tedavi edilmesi, ciltteki çukurların düzeltilmesi, kırışıklıkların azaltılması, yüz hatlarına şekil verilmesi amacıyla cildin altına dolgu uygulamaları yapılmaktadır. Konusunda uzman dermatologlar tarafından hastanın ideal bir görünüme kavuşması için dolgu öncesinde detaylı tetkikler yapılır. Dolgunun amacı yüz ifadesini iyileştirmek, kişilerin özgüvenini yerine getirmek ve görünümlerini gençleştirmektir.
 • Kimyasal Peeling; Akne ve sivilce gibi cilt sorunlarının iyileştirilmesi, ciltteki ölü derilerin temizlenmesi ve nihayetinde cildin yenilenmesi için gerçekleştirilen işleme “kimyasal peeling” adı verilir. Kimyasal bir ilacın fırça yardımıyla cilde uygulanması sürecini kapsayan kimyasal peeling sonrası kişinin cildinde dikkat çekici bir değişim yaşanır.
 • Mezoterapi; Mezoterapi, homeofobik, farmakolojik doğal bitki ekstrelerinin çoklu mikroenjeksiyon tekniğiyle mezoderme(cilt orta tabakası) hekim tarafından uygulanmasıdır. Mezoterapi cildin daha estetik bir forma ulaşmasını sağlar. Mezoterapi ile dolaşım hızlandırılır , artmış yağ depoları çözülebilir, vitamin ve minerallerle doku desteği sağlanır. Bu yöntem tüm yaşlarda uygulanabilir. Selülit(portakal kabuğu görünümü) ; cilt alt bölgede bağ dokusu ile çevrili olan yağ hücrelerinin artarak bağ dokuyu germesi, beslenmesi bozulan bağ dokudaki oluşan değişimler sonucu derinin esnekliğini kaybetmesidir.
 • Dermapen; Yüz, boyun, el, saç ve sorunlu cilt bölgelerine uygulanan Dermapen tedavisinde cildin katmanlarının altına otomatik ve titreşimli iğnelerle dermaroller uygulanır. İyileşme sürecinin kısa olması, cildi yenilemesi ve cilde zarar vermemesi Dermapen uygulamasının ön plana çıkan avantajları olarak sıralanabilir.
 • PRP; Son yıllarda ortaya çıkan ve cildi gençleştirme özelliği bulunan PRP tedavisi; kök hücre tedavisi olarak da bilinmektedir. Kırışıklıkların giderilmesi, yaraların tedavisi ve lekeleri azaltmak üzere uygulanan PRP sırasında verilen serum kişiye özel olarak hazırlanır.
 • Leke Tedavisi; Güneş ışınlarına maruz kalınması, yaşlanma ve kozmetik madde kullanımına bağlı olarak ciltte zaman içerisinde lekeler oluşabilir. Lekelerin rahatsız edici olması kişileri çözüm aramaya yöneltmektedir. Yüz, göğüs, boyun ve eller gibi vücudun hassas bölgelerinde ortaya çıkan lekelerin oluşum nedenlerine göre dermatologlar tarafından leke tedavileri uygulanabilir.
 • Akne Tedavisi; Cildin görünümünü bozan ve kişilerin özgüvenlerini azaltan aknelerin tedavileri mümkündür. Aknenin türüne, yoğunluğuna ve akneye neden olan faktörlere göre akne tedavilerinin süresi de kapsamı da değişebilir. Cilt analizi yapıldıktan sonra başlayan akne tedavileri kişinin beslenmesinden makyaj alışkanlıklarına kadar değişik alışkanlıklarından vazgeçmesini gerektirebilir. Akneler gibi akne izlerinin de tedavi edilmesi ve kişinin görünümünün iyileştirilmesi mümkündür.
 • Cilt Nemlendirme; Cilt problemlerinden biri de cildin farklı nedenlerden kurumasıdır. Cildin esnekliğinin kaybolmasına neden olan ve cilt sağlığını etkileyen bu problem kişiye özel tedavi yöntemlerinin uygulanması sonucu giderilebilir.
 • Anti-Aging Bakımı; Yaşlanma karşıtı bakım olarak da bilinen anti-aging bakımı; cildin esnekliğinin arttırılması, kırışıklıkların giderilmesi, görünümünün gençleştirilmesi ve sarkmaların önlenmesi amacıyla gerçekleştirilir. Hücre yenilenmesini hızlandırmak üzerine kurgulanan bu tedavi cilt yapısına ve kat edilmesi gereken ilerleme doğrultusunda kişiye özel olarak kurgulanır.
 • Vitamin Enjeksiyonları; Cildi kırışan, kuruyan ve esnekliğini kaybeden kişiler ciltlerini gençleştirmek ve yenilemek için tedavi yöntemlerine başvururlar. Vitamin enjeksiyonları da cildini yenilemek isteyen kişilerin en çok tercih ettiği yöntemlerden biri olarak kabul edilir. Deri altına enjekte edilen vitaminler cildin yeniden parlamasını ve ışıltı kazanmasını sağlar.
 • Lazer Epilasyon; Teknolojinin ilerlemesi ve kozmetik kaygıların yoğunlaşması insanların istenmeyen tüylerinden kurtulmak için daha kalıcı yöntemleri tercih etmesi sonucunu doğurmuştur. Kıl yapısına, rengine ve cilt özelliklerine göre uygulanan farklı lazer epilasyon tedavileri dermatologlar kontrolünde yapıldığında oldukça güvenlidir.
 • Soğuk Lipoliz:Soğuk Lipoliz(dondurarak zayıflama)yönteminde, cerrahi herhangi bir müdahale olmadan belli bir bölgedeki yağ dokusu özel bir makine yardımı ile önce ısıtılır ve ardından da ani şekilde soğutulur. Bu işlem sonunda yağ hücrelerinin etrafındaki zar dokusunun çözülmesi sağlanır. Etrafındaki başka hiçbir dokuya zarar vermeden sadece yağ hücrelerini etkileyerek yapılan uygulama sonunda ise eriyen zar dokusu, vücudun çöpçüleri olarak da bilinen makrofajlar tarafından emilerek yok edilir.
 • Özel Ata Sağlık Hastanesi olarak; Cilt hastalıkları ve cilt problemleri ile kurumumuza başvuran hastalarımızı uzman dermatologlarımıza emanet ediyoruz. En güncel teknolojiler yardımıyla hastalarımızın ciltlerini güzelleştirip güzelliklerini ön plana çıkarıyoruz.